Przejdź do treści

PIELGRZYMKA DO LIBANU Z SIOSTRAMI LORETANKAMI- ŚLADAMI ŚWIĘTEGO CHARBELA: 14–22.09.2020r.

świątynia

Cena: 5590 PLN + 100 USD

                                                   

                                                          PIELGRZYMKA DO LIBANU - "ŚLADAMI ŚWIĘTEGO CHARBELA".

 Data: 14-22.09.2020 (9 dni)

Cena: 5 590 PLN + 110 EUR* Cena przy grupie min. 30 osób. Raty już od 149 zł/msc. 

Opiekunem duchowym pielgrzymki będzie ks. Szymon Mucha - redaktor naczelny miesięcznika "Różaniec".

 

 

                                                       PROGRAM PIELGRZYMKI:

1 DZIEŃ : WARSZAWA – BEJRUT  / poniedziałek 14 września /

Spotkanie na lotnisku w Warszawie ok. godz. 20.00. Przelot do Bejrutu w godzinach nocnych. Transfer do hotelu w Byblos. Zakwaterowanie i nocleg.

 

2 DZIEŃ: ANNAYA – sanktuarium św. Charbela  / wtorek 15 września /

Śniadanie. Nawiedzenie miejsc kultu maronickich świętych: wizyta w pustelni św. Charbela i klasztorze św. Maruna. Annaya – grób św. Charbela (Msza Święta w pobliżu grobu). Powrót do Byblos i wypoczynek na plaży. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

 

3 DZIEŃ : SYDON – TYR  / środa 16 września /

Śniadanie. Przejazd do Sydonu i zwiedzanie: Zamek Morza (XIII w.), Stare Miasto, targ i fabryka mydła (XV w.) Khan El Franj – karawanseraj (XVII w.). Przejazd do Tyru – nekropolii z czasów rzymskich i bizantyjskich. Zwiedzanie: akwedukt i hipodrom (II w. n.e.), port i termy rzymskie, starożytne forum.

W drodze powrotnej wizyta w Maghdouche – sanktuarium Matki Bożej Oczekującej (Eucharystia). Przyjazd do hotelu w Byblos: obiadokolacja i nocleg.

 

4 DZIEŃ: BEJRUT  / czwartek 17 września /

Śniadanie. Wyjazd do Bejrutu i zwiedzanie miasta: spacer uliczkami wśród odrestaurowanych budynków, meczetów i kościołów. Przejście na miejsce wykopalisk z czasów rzymskich (I i II w. n.e. – dawne termy, agora, szkoła prawa rzymskiego) oraz zwiedzanie Muzeum Narodowego (Kolos z Byblos, sarkofagi królów z Byblos, Tyru i Sydonu, kolekcja biżuterii fenickiej z III w. p.n.e., mozaiki rzymskie i bizantyjskie). Nawiedzenie polskiego cmentarza, gdzie spoczywa m.in. Hanka Ordonówna (Msza Święta na cmentarzu, jeśli warunki pogodowe będą sprzyjające). Zwiedzanie Naher Kalb – pogańskiego miejsca kultu bożka psa. Znajdują się tam tzw. stelle – tablice upamiętniające zdobycie tego miejsca przez starożytnych wodzów (m.in. Faraona Ramzesa II). Powrót do hotelu w Byblos: obiadokolacja i nocleg.

 

5 DZIEŃ: DOLINA BEKAA – BAALBEK  / piątek 18 września /

Śniadanie. przejazd do Doliny Bekaa – spichlerza Libanu. Po drodze postój przy grocie mitologicznego Adonisa, który w tym miejscu miał zostać zamordowany. Następnie zwiedzanie Baalbek, jednego z największych cudów starożytnego świata znanego też jako Heliopolis (Miasto Słońca) – z kompleksem rzymskich świątyń Jupitera, Bachusa i Wenus (Msza Święta w kościele parafialnym wspólnoty maronickiej). Przejazd do Kantyny Ksara – słynnej fabryki libańskiego wina, zwiedzanie połączone z degustacją. Powrót do hotelu w Byblos: obiadokolacja i nocleg.

 

6 DZIEŃ: JEITA GROTTO – HARRISA – BKERKE – GHAZIRE  / sobota 19 września /

Śniadanie. Wyjazd do Jeita Grotto – światowej sławy jaskini, którą zwiedza się na dwóch poziomach: górnym – spacerem, dolnym – łodzią. Następnie zwiedzanie maronickiego klasztoru Bkerke – siedziby patriarchy maronitów. Przejazd do Harissa, gdzie znajduje się narodowe sanktuarium, a w nim statua Matki Bożej Królowej Libanu (Msza Święta na terenie sanktuarium). Ghazire – malownicze górskie miasteczko z zabytkowym klasztorem św. Antoniego Padewskiego (podczas II wojny światowej przebywało tutaj wielu Polaków, miejsce to odwiedził też Juliusz Słowacki). Powrót do hotelu w Byblos: obiadokolacja, czas wolny i nocleg.

 

7 DZIEŃ: BECHARRE – QUADISHA  / niedziela 20 września /

Śniadanie. Przejazd na północ Libanu do lasu cedrowego opisanego w Starym Testamencie. Diman - letnia siedziba patriarchy Kościoła maronickiego (Msza Święta). Następnie przejazd Doliną Quadisha, gdzie znajdują się kaplice, groty i pustelnie pokryte XII i XIII-wiecznymi freskami. Wizyta w Bika Kafra – miejscu narodzin św. Charbela oraz w Qozhaya – klasztorze św. Antoniego Wielkiego. Powrót do hotelu w Byblos: obiadokolacja i nocleg.

 

8 DZIEŃ : BYBLOS  / poniedziałek 21 września /

Śniadanie. Przejazd, spacer po Byblos – miasto z V w. p.n.e. Zwiedzanie, m.in.: kościoła św. Jana Chrzciciela, teatru rzymskiego, zamku krzyżowców, Sanktuarium św. Rafki – patronki cierpiących, i św. Hardiniego – mistrza nowicjatu św. Charbela. Ponowna wizyta w Annaya – pożegnanie ze św. Charbelem w jego pustelni i klasztorze św. Maruna (Eucharystia w pobliżu grobu św. Charbela). Powrót do hotelu w Byblos: pożegnalna obiadokolacja, nocleg.

 

9 DZIEŃ : BEJRUT – WARSZAWA  / wtorek 22 września /

Poczęstunek przed wyjazdem, wykwaterowanie z hotelu i transfer na lotnisko. Wylot do Polski i przylot do Warszawy około godz. 6.30.

 

 

UWAGA:

  1. Program imprezy jest ramowy.
  2. Program pielgrzymki obejmuje zwiedzanie wszystkich najważniejszych zabytków i sanktuariów Libanu. Mając na uwadze znaczenie kultu św. Charbela wśród polskich pielgrzymów, przewiduje się dwie wizyty w jego sanktuarium.
  3. Wymagany jest paszport ważny min. 6 miesięcy od daty planowanego wylotu z Libanu (w paszporcie NIE MOŻE być pieczątki z Izraela ani żadnych innych znaków tego państwa).
  4. W miejscach kultu obowiązuje skromny strój.
  5. Napięcie elektryczne: 220 V, gniazdka jak w Polsce.

 

 

  ŚWIADCZENIA ZAWARTE W CENIE:

– Przelot rejsowymi samolotami PLL LOT na trasie Warszawa – Bejrut – Warszawa

– Klimatyzowany, komfortowy autokar na całej trasie pielgrzymki

– 8 noclegów w pokojach dwuosobowych w hotelu trzygwiazdkowym w Byblos

– Wyżywienie HB (śniadania i obiadokolacje) z wyjątkiem dnia przylotu i wylotu

– Zestawy słuchawkowe dla każdego uczestnika z grupy

– Opieka wykwalifikowanego polskojęzycznego przewodnika-pilota

– Opieka duchowa ksi. Szymona Muchy – redaktora naczelnego miesięcznika „Różaniec”

– Ubezpieczenie NNW (4 tys. euro) oraz kosztów leczenia (50 tys. euro) + ubezpieczenie chorób przewlekłych

– Obowiązkowa składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

 

* 110 EUR nie podlega rozliczeniu; zbiera je przewodnik, na wejścia do wszystkich obiektów objętych opłatami w trakcie pielgrzymki; parkingi; napiwki oraz wszelkie opłaty związane z realizacją punktów programu.

 

Proponujemy Państwu dodatkowe ubezpieczenie kosztów rezygnacji oraz przerwania pielgrzymki, które wynosi 2,8% ceny pielgrzymki w polskich złotych tj. 156,52 zł i jest zawierane w firmie AXA TUiR S.A. Istnieje możliwość dokupienia ubezpieczenia obejmującego choroby przewlekłe. Składka w takim przypadku wynosi 5,6% ceny pielgrzymki w polskich złotych tj. 313,04 zł.

Zapisz się do newslettera

Inne oferty w tej kategorii

PIELGRZYMKA DO WŁOCH 04-13.10.2020r.

ASYŻ – CASCIA – RZYM – POMPEJE – NEAPOL – LANCIANO – SAN GIOVANNI ROTONDO – PIETRELCINA – MANOPPELLO – LORETO – PADWA – WENECJA

Cena: 2 340 PLN + 120 EUR