Przejdź do treści

PIELGRZYMKA DO GRUZJI 22-30.06.2020r.

świątynia

Cena: 3990 PLN + 290 USD


                                  Tematem przewodnim pielgrzymki będą "PRAWDY WIARY".

 

                                                     PIELGRZYMKA DO GRUZJI

Data: 22-30.06.2020r. (9 dni)
Cena: 3990 PLN + 290 USD* Cena przy grupie min. 40 osób. Raty już od 106 zł/msc.
Opiekunem duchowym będzie ks.Sławomir Kostrzewa- rekolekcjonista, duszpasterz akademicki, autor wielu konferencji i prac z dziedziny duchowości, zagrożeń duchowych i mass-mediów, kulturoznawca.

 

                                                     PLAN PIELGRZYMKI:
1 DZIEŃ: WARSZAWA – TBILISI 22.06.2020 – piątek
Zbiórka w Warszawie na lotnisku Okęcie ok. godziny +/- 20. Przelot na trasie Warszawa-Tbilisi liniami PLL LOT.

 

2 DZIEŃ:TBLISI – KACHETIA – SIGHNAGHI – BODBE – KINDZMARAULI 23.06.2020 – sobota
Około godziny 04.10 przylot do Tbilisi; kontrola graniczna, bagaże, wymiana pieniędzy, zakup kart telefonicznych. Wyjazd w kierunku Krainy Wina – Kachetii - Sighnaghi; śniadanie w restauracji w Sighnaghi; wizyta w Bodbe, Monastyr w którym jest pochowana św. Nino, Patronka Gruzji; Sighnaghi; Pirosmani, muzeum miejskie; zakwaterowanie w Guest House w Sighnaghi; Kindzmarauli - zwiedzanie winnicy, która dostarczała wino na dwór królewski - testowanie wina; powrót do Sighnagi; czas wolny, odpoczynek; kolacja, supra w stylu gruzińskim ze śpiewami, testowaniem win i toastami. Nocleg w Sighnaghi.

 

3 DZIEŃ:UDABNO OASIS CLUB 24.06.2020 – niedziela
Śniadanie; przejazd do UdabnoOasis Club na gruzińskiej półpustyni; przejazd do kompleksu monastyrów Dawid Garedża z VI-VII w ne.; zwiedzanie, wejście do najdalej położonych obiektów na pograniczu gruzińsko-azerskim; zakwaterowanie w Guest House na pustyni; obiadokolacja, ognisko, występ lokalnego chóru, śpiewy polifoniczne. Nocleg w Guest House na pustyni.

 

4 DZIEŃ: JVARI – MCCHETA – TBILISI 25.06.2020 – poniedziałek
Śniadanie; przejazd w kierunku Tbilisi; zwiedzanie nowoczesnej winnicy Kakhetian Winery z testowaniem trunków. Zwiedzanie Jvari i Mcchety - antycznej stolicy Gruzji; zakwaterowanie w hotelu w Tbilisi; City Tour: Narikala, Matka Gruzja, Stare Miasto, Sioni, Metekhi, Synagoga. Kolacja w hotelu i czas wolny. Dla chętnych wizyta w Sulfurbaths (tradycyjne tbiliskie łaźnie siarkowe) – opłata dodatkowa na miejscu ok. 15 USD.

 

5 DZIEŃ: TBILISI – GRUZIŃSKA DROGA WOJENNA – TBILISI 26.06.2020 – wtorek
Śniadanie; Gruzińska Droga Wojenna; twierdza Ananuri; Pasanauri Czarna i Biała Aragvi; wspólny piknik z warsztatami kulinarnymi nad rzeką Aragwi. Piękne miejsce, doskonała kuchnia, wspaniała atmosfera - razem tworzą niezapomniane wrażenie. Panorama Gudauri (Przełęcz Krzyżowa 2495 m npm.); Stepancminda; podjazd na Cminda Sameba - Gergeti Monastery – Monastyr św. Trójcy (2170 m npm z widokiem na Górę Kazbeg (5054 m npm), powrót do Tbilisi; kolacja i nocleg.

 

6 DZIEŃ: UPLISTSIKHE – KUTAISI – TSKALTUBO 27.06.2020 – środa
Śniadanie; Msza św. w Kościele Piotra i Pawła niedaleko hotelu; check-out; start do zachodniej Gruzji – Kutaisi, siedziby parlamentu – antyczne Aia – docelowe miejsce wyprawy Jazona. Po drodze zwiedzanie antycznego skalnego miasta Uplistsikhe. Przejazd do Tskaltubo, a po drodze możliwy lunch w miejscu, gdzie wypieka się słodki chleb Nazuki; Zwiedzanie Jaskini Prometeusza pod Tskaltubo; Zakwaterowanie w hotelu w Kutaisi, kolacja i czas wolny – wieczorny spacer po mieście.

 

7 DZIEŃ: KUTAISI 28.06.2020 – czwartek
Śniadanie; zwiedzanie okolic Kutaisi, Katedra Bagrati – arcydzieło gruzińskiej średniowiecznej architektury XI w. miała uświetnić okres panowania Bagrata III oraz Złoty Wiek Gruzji pod rządami całej dynastii Bagratydów. Motsameta Monastery na skale nad rzeką Tskaltsitela; Akademia Gelati – kompleks klasztorny z XII w.; czas wolny w Kutaisi; kolacja w hotelu i nocleg.

 

8 DZIEŃ: KUTAISI – BORJOMI – TBILISI 29.06.2020 – piątek
Śniadanie; wyjazd do Borjomi; zwiedzanie Centralnego Parku Zdrojowego i próbowanie słynnej wody mineralnej Borjomi wprost ze źródła; wyjazd do Tbilisi; zakwaterowanie w hotelu; pożegnalna kolacja w restauracji z tradycyjnymi tańcami i muzyką gruzińską; powrót do hotelu na nocleg ok. godz. 22-23.

 

9 DZIEŃ:TBILISI – WARSZAWA 30.06.2020 – sobota
Bardzo wczesna pobudka; lunch box – na drogę dla każdego uczestnika w ramach śniadania; transfer na lotnisko. Wylot do Warszawy około godz 5:00 liniami PLL LOT; planowany przylot do Warszawy około godz. 6:40 polskiego czasu.

 


UWAGA: Należy zabrać ze sobą paszport. POSIADANY DOKUMENT MUSI BYĆ WAŻNY!

 


  ŚWIADCZENIA ZAWARTE W CENIE:
- Przelot rejsowymi samolotami PLL LOT na trasie Warszawa – Tbilisi – Warszawa
- Klimatyzowany, komfortowy autokar na całej trasie pielgrzymki
- 7 noclegów w pokojach dwuosobowych w Guest House (Sighnaghi i na pustyni) oraz w hotelach 3*
- Wyżywienie HB (śniadania i kolacje – często oraz lunch box w dniu wylotu
- Zestawy słuchawkowe dla każdego uczestnika z grupy
- Opieka wykwalifikowanego polskojęzycznego przewodnika- pilota
- Opieka duchowa ks. Sławomira Kostrzewy oraz nauki rekolekcyjne.
- Organizacja kolacji z gruzińską kuchnią, folklorem oraz degustacją gruzińskich win,
czacz i koniaków
- Samochody terenowe w górach podczas wycieczki do Kazbegi
- Pomoc w zakupach pamiątek na lokalnych bazarach i targowiskach
- Pożegnalna kolacja folklorystyczna wraz z alkoholem (wino i czacza)
- Ubezpieczenie NNW 4.000 euro oraz kosztów leczenia 50.000 euro + ubezpieczenie chorób przewlekłych
- Obowiązkowa składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

 

* 290 USD nie podlega rozliczeniu; zbiera je przewodnik, na wejścia do wszystkich obiektów objętych opłatami w trakcie pielgrzymki; parkingi; napiwki; wjazdówki do miast oraz wszelkie opłaty związane z realizacją punktów programu.

 

Proponujemy Państwu dodatkowe ubezpieczenie kosztów rezygnacji oraz przerwania pielgrzymki, które wynosi 2,8% ceny pielgrzymki w polskich złotych tj. 111,72 zł i jest zawierane w firmie AXA TUiR S.A. Istnieje możliwość dokupienia ubezpieczenia obejmującego choroby przewlekłe. Składka w takim przypadku wynosi 5,6% ceny pielgrzymki w polskich złotych tj. 223,44 zł.

Zapisz się do newslettera

Inne oferty w tej kategorii