Przejdź do treści

PIELGRZYMKA DO GRUZJI Z ARMENIĄ 28.09-08.10.2020r.

świątynia

Cena: 4290 PLN + 390 USD

W ZWIĄZKU Z REKOLEKCYJNYM CHARAKTEREM PIELGRZYMKI

ZGŁOSZENIA I ZAPISY PRZYJMUJEMY DO 20 KWIETNIA 2020r.

DECYDUJE KOLEJNOŚĆ ZGŁOSZEŃ. LICZBA MIEJSC OGRANICZONA.

 

 

                                                     PIELGRZYMKA DO GRUZJI Z ARMENIĄ

Data: 28.09-08.10.2020r. (11 dni)
Cena: 4290 PLN + 390 USD* Cena przy grupie min. 31 osób. Raty już od 116 zł/msc.
Opiekunem duchowym będzie o. Marcin Ciechanowski - paulin, egzorcysta posługujący na Jasnej Górze w Częstochowie.

 

 

                                                     PLAN PIELGRZYMKI:

1 DZIEŃ: WARSZAWA – ERYWAŃ  28.09.2020  poniedziałek

Zbiórka na lotnisku ok. godziny 19. Msza Święta i wylot do Armenii.

 

2 DZIEŃ: ERYWAŃ  29.09.2020 – wtorek

Około godziny 03:50 przylot do Erywania; kontrola graniczna, bagaże, wymiana pieniędzy, zakup kart telefonicznych. Przejazd do hotelu. Śniadanie. Erywań City Tour; Matenadaran – Instytutu (Muzeum) Rękopisów Staroormiańskich, Pomnik Pamięci ludobójstwa Ormian, zwiedzanie Muzeum Zagłady Ormian. Spacer po Erywaniu; możliwość ujrzenia nietypowej architektury. Powitalna kolacja w restauracji ormiańskiej. Wieczorem pokaz śpiewających fontann na placu Republiki. Nocleg.

 

3 DZIEŃ: ERYWAŃ – KHOR VIRAP – NORAVANK – ARENI VINERY – ERYWAŃ  30.09.2020 – środa

Śniadanie. Przejazd do klasztoru Khor Virap, gdzie przez 13 lat więziono świętego Grzegorza Oświeciciela. Zwiedzanie Noravank, spektakularnego klasztoru z XIII w. Na przełomie XIII i XIV w. tworzyli tu architekt Siranes i wybitny miniaturzysta i rzeźbiarz Momik. Okolica słynie również z pięknych widoków (góra Ararat) i wspaniałej przyrody. Przystanek w winiarni Areni; zapoznanie z procesem produkcji wina z możliwością skosztowania kilku z nich. Powrót do Erywania; kolacja, nocleg.

 

4 DZIEŃ: ERYWAŃ – GARNI – GEGHARD – ERYWAŃ  01.10.2020 – czwartek

Śniadanie. Garni; ruiny twierdzy Garni; świątynia poświęcona bogu słońca Mitrze. (I w. n.e.). Zwiedzanie klasztoru Geghard, wpisanego na listę światowego dziedzictwa UNESCO, który częściowo wykuty został w skale. Obiad w restauracji z domową kuchnią. Powrót do Erywania. Kolacja.

 

5 DZIEŃ: ECZMIADZYN – ZVARTNOS – ARARAT ZAVOT – ERYWAŃ  02.10.2020 – piątek

Śniadanie. Przejazd do Świętego Eczmiadzynu – stolicy Apostolskiego Kościoła Ormiańskiego. - zwiedzanie kościoła pod wezwaniem świętej Rypsymy (618 r.) oraz Katedry-Matki, najstarszej świątyni chrześcijańskiej w Armenii i jednej z pierwszych na świecie, figurującej na liście światowego dziedzictwa UNESCO. Powrót do Erywania. - Wizyta w destylarni Ararat, wytwórni słynnego ormiańskiego koniaku w Erywaniu. Odwiedzamy Wernisaż - erywański targ rękodzieła i sztuki. Czas wolny. Obiadokolacja

 

6 DZIEŃ: NORATUS – SEWANVANK – SADAKHLO – TBILISI  03.10.2020 – sobota

Śniadanie. Przejazd nad jeziorem Sewan – jedno z największych jezior wysokogórskich na świecie. (1900 m npm); Noratus, średniowieczny cmentarz z największą w Armenii ilością chaczkarów (orm. kamieńkrzyż), ormiańskich kamiennych płyt wotywnych. Zwiedzanie półwyspu na jeziorze Sewan i klasztoru Sewanawank. Lunch. Przejazd do Gruzji. Zakwaterowanie w hotelu w Tbilisi. Kolacja, nocleg.

 

7 DZIEŃ: TBILISI – JVARI – MCCHETA  04.10.2020 – niedziela

Śniadanie. Tbilisi City tour; świątynie Starego Tbilisi, banie siarkowe, wodospad, kolejka linowa do twierdzy Narikala, Matka Gruzja, Stare Miasto, Katedra Sioni, Katedra Anchiskhati, Teatr Rezo Gabriadze, Aleja Rustaveli, przejażdżka tbiliskim metrem. Monastyr Dżwari (VI w.), położony na szczycie wzgórza, nad dawną stolicą Gruzji Mcchetą, skąd podziwiać można przepiękną panoramę miasta.Mccheta - starożytne miasto, była stolica kraju oraz religijne centrum Gruzji; Katedra Svetichoweli (XI w.), która uznawana jest za najważniejszy zabytek w Gruzji; fragment szaty Chrystusa. Oba obiekty Mccheta i Jvari znajdują się na Liście Światowego Dziedzictwa UNESCO. Czas, wolny, lunch. Nocleg.

 

8 DZIEŃ: GRUZIŃSKA DROGA WOJENNA – GERGETI  05.10.2020 – poniedziałek

Śniadanie. Kazbegi - Gruzińska Droga Wojenna - pradawny szlak handlowy i jedna z najpiękniejszych tras górskich na świecie.; Ananuri – twierdza z XI wieku. Warsztaty kulinarne i lunch w formie pikniku nad rzeką Aragwi. Dla chętnych możliwy też rafting - spływ pontonem pod opieką skippera. Następnie: Panorama Gudauri, Pomnik Przyjaźni Narodów, Przełęcz Jvari (2379 m npm), Stepantsminda - podjazd do monastyru na Gergeti. Kolacja, powrót do hotelu, nocleg.

 

9 DZIEŃ: KACHETIA POŁUDNIOWA DAWID GAREDŻA – UDABNO – TBILISI  06.10.2020 – wtorek

Śniadanie. Kompleks klasztorny Dawid Garedża, który został założony w VI/VII wieku. Klasztor Lawra i Klasztor Udabno - znany z przepięknych fresków. Obiadokolacja w Udabno w prowadzonym przez Polaków Oasis Club. Występ lokalnego zespołu - jedynego żeńskiego w Gruzji - wykonującego tradycyjne pieśni polifoniczne. Powrót do Tbilisi, czas wolny. Nocleg.

 

10 DZIEŃ: KACHETIA – BODBE – SIGHNAGHI – KINDZMARAULI – TBILISI  07.10.2020 – środa

Śniadanie. Wyjazd ku wschodniej Gruzji - Kachetii, krainy wina. Bodbe, monastyr w którym spoczywa św. Nino, mniszka, która przyniosła w IV w. chrześcijaństwo do Gruzji. Sighnaghi, z którego XVIII-wiecznych murów (przy ładnej pogodzie) rozpościera się zapierający dech w piersiach widok na Dolinę Alazańską oraz pasmo Kaukazu Wielkiego; Muzeum Miejskie z kolekcją obrazów Niko Pirosmaniego - najsłynniejszego gruzińskiego malarza. Lunch. Kindzmarauli - winnica, która już w XVI w. dostarczała wino na dwór królewski. Wycieczka po zakładzie oraz degustacja 4 gatunków wina. Powrót do Tbilisi wprost na kolację pożegnalną z pokazem tradycyjnych tańców gruzińskich. Nocleg.

 

11 DZIEŃ: TBILISI – WARSZAWA  08.10.2020 – czwartek

Przelot na trasie Tbilisi-Warszawa

 


UWAGA: Należy zabrać ze sobą paszport. POSIADANY DOKUMENT MUSI BYĆ WAŻNY!

 


  ŚWIADCZENIA ZAWARTE W CENIE:
- Przelot rejsowymi samolotami PLL LOT na trasie Warszawa – Erywań / Tbilisi – Warszawa
- Klimatyzowany, komfortowy autokar na całej trasie pielgrzymki
- 10 noclegów w pokojach dwuosobowych w hotelach 3* w Erywaniu i w centrum Tbilisi
- Wyżywienie HB (śniadania i obiadokolacje)
- Lunch box w dniu wylotu
- Degustacja ormiańskich wódek podczas "obiadu ormiańskiego"

- 2x Degustacja gruzińskich win podczas wizyty w Kachetii
- Piknik z warsztatami kulinarnymi i lunch nad rzeką Aragwi
- Zestawy słuchawkowe dla każdego uczestnika z grupy
- Opieka wykwalifikowanego polskojęzycznego przewodnika- pilota
- Opieka duchowa o. Marcina Ciechanowskiego oraz nauki rekolekcyjne.
- Organizacja kolacji z gruzińską kuchnią, folklorem oraz degustacją gruzińskich win, czacz i koniaków
- Samochody terenowe w górach podczas wycieczki do Kazbegi
- Pomoc w zakupach pamiątek na lokalnych bazarach i targowiskach
- Pożegnalna kolacja z pokazem tańców gruzińskich wraz z gruzińskim alkoholem (wino i czacza)
- Ubezpieczenie NNW 4.000 euro oraz kosztów leczenia 50.000 euro + ubezpieczenie chorób przewlekłych
- Obowiązkowa składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

 

* 390 USD nie podlega rozliczeniu; zbiera je przewodnik, na wejścia do wszystkich obiektów objętych opłatami w trakcie pielgrzymki; parkingi; napiwki; wjazdówki do miast oraz wszelkie opłaty związane z realizacją punktów programu.

 

Proponujemy Państwu dodatkowe ubezpieczenie kosztów rezygnacji oraz przerwania pielgrzymki, które wynosi 2,8% ceny pielgrzymki w polskich złotych tj. 120,12 zł i jest zawierane w firmie AXA TUiR S.A. Istnieje możliwość dokupienia ubezpieczenia obejmującego choroby przewlekłe. Składka w takim przypadku wynosi 5,6% ceny pielgrzymki w polskich złotych tj. 240,24 zł.

Zapisz się do newslettera

Inne oferty w tej kategorii

PIELGRZYMKA DO GRUZJI 15-23.10.2020r.

Opiekunem duchowym pielgrzymki będzie:

o. dr. Bogdan Kocańda, który poprowadzi w Gruzji

7dniowe rekolekcje "Nowe życie w Chrystusie".

  

Cena: 3690 PLN + 290 USD