Przejdź do treści

PIELGRZYMKA DO GRUZJI 15-23.10.2020r.

świątynia

Cena: 3690 PLN + 290 USD

W trakcie pielgrzymki o. dr. Bogdan Kocańda poprowadzi rekolekcje z warsztatami,

pod hasłem „NOWE ŻYCIE W CHRYSTUSIE”.

Rekolekcje będą trwały 7 dni, a każdy dzień ubogacony będzie o nowe zadanie, ściśle powiązane z tematem rekolekcji.

 

                                                     PIELGRZYMKA DO GRUZJI

Data: 15-23.10.2020r. (9 dni)
Cena: 3690 PLN + 290 USD* Cena przy grupie min. 41 osób. Raty już od 106 zł/msc.
Opiekunem duchowym będzie o. Bogdan Kocańda OFMConv - franciszkanin, egzorcysta, charyzmatyk.

 

                                                     PLAN PIELGRZYMKI:

1 DZIEŃ: WARSZAWA – TBILISI 15.10.2020 – czwartek

Zbiórka w Warszawie na lotnisku Okęcie ok. godziny +/- 20. Przelot na trasie Warszawa-Tbilisi liniami PLL LOT.

 

2 DZIEŃ:TBLISI – KACHETIA – SIGHNAGHI – BODBE – KINDZMARAULI 16.10.2020 – piątek

Około godziny 04.05 przylot do Tbilisi; kontrola graniczna, odbiór bagażu, wymiana pieniędzy, zakup kart telefonicznych. Wyjazd w kierunku Krainy Wina – Kachetii / Telavi. Śniadanie w restauracji w Telavi, a po śniadaniu spacer po mieście. Zakwaterowanie w Guest House w Telavi. Przejazd do Kindzmarauli - zwiedzanie winnicy, która dostarczała wino na dwór królewski od XVI w. - degustacja wina. Powrót do Telavi. Czas wolny. Odpoczynek. Dla chętnych: Telavi City Tour - zwiedzimy lokalne marani - tradycyjną gruzińską piwnicę z kvevri - i obejmiemy najstarsze drzewo w Gruzji 900-letni platan. Kolacja: supra w stylu gruzińskim z tradycyjnymi toastami, z muzyką, śpiewami, testowaniem gruzińskich alkoholi. Nocleg.

 

3 DZIEŃ:UDABNO OASIS CLUB 17.10.2020 – sobota

Śniadanie. Przejazd do Bodbe- monastyr w którym spoczywa św. Nino, mniszka, która przyniosła w IV w. chrześcijaństwo do Gruzji. Następnie Przejazd do Udabno, miejscowości położonej na gruzińskiej pół-pustyni. Zwiedzanie Dawid Garedża - kompleksu monastyrów pochodzących z VI w. Obiadokolacja w Udabno w prowadzonym przez Polaków Oasis Club; występ lokalnego zespołu - jedynego żeńskiego w Gruzji - wykonującego tradycyjne pieśni polifoniczne. Nocleg.

 

4 DZIEŃ: JVARI – MCCHETA – TBILISI 18.10.2020 – niedziela

Śniadanie i przejazd w kierunku Tbilisi. Zwiedzanie Jvari i Mcchety - antycznej stolicy Gruzji wpisanej na listę dziedzictwa kulturowego UNESCO. City Tour: Narikala, Matka Gruzja, Stare Miasto, Katedra Anchiskhati, Aleja Rustaveli. Kolacja w hotelu; czas wolny. Dla chętnych wizyta w Sulfur baths (tradycyjne tbiliskie łaźnie siarkowe)– opłata dodatkowa na miejscu ok. 15 USD.

 

5 DZIEŃ: TBILISI – GRUZIŃSKA DROGA WOJENNA – TBILISI 19.10.2020 – poniedziałek

Śniadanie. Wyjazd do Kazbegi - Gruzińska Droga Wojenna - pradawny szlak handlowy i jedna z najpiękniejszych tras górskich na świecie. Ananuri- XI wieczna twierdza nad zalewem Zhinvali. Warsztaty kulinarne i lunch w formie pikniku nad rzeką Aragwi oraz wspaniała atmosfera zapewnią niezapomniane wrażenia. Dla chętnych możliwy też rafting - spływ pontonem pod opieką skippera. Panorama Gudauri, Pomnik Przyjaźni Narodów, Przełęcz Jvari (2379 m npm), Stepantsminda - podjazd do monastyru na Gergeti. Kolacja. Powrót do hotelu.

 

6 DZIEŃ: UPLISTSIKHE – KUTAISI – TSKALTUBO 20.10.2020 – wtorek

Śniadanie. Wyjazd do zachodniej Gruzji - poprzez Kutais i Tskaltubo do Jaskini Prometeusza. Po drodze: Uplistsikhe (Boża Forteca)- starożytne miasto skalne, jedno z pierwszych ludzkich osiedli na terytorium Gruzji. Przejazd do Tskaltubo, a po drodze możliwy lunch w miejscu, gdzie wypieka się słodki chleb Nazuki. Zwiedzanie Jaskini Prometeusza pod Tskaltubo. Obiadokolacja w restauracji słynącej z jakości kuchni imeretyńskiej; Zakwaterowanie w hotelu w Tskaltubo lub Kutaisi – kolacja i czas wolny.

 

7 DZIEŃ: KUTAISI 21.10.2020 – środa

Po śniadaniu wspólne zwiedzanie okolic Kutaisi; Zespół klasztorny Motsameta na skale nad rzeką Tskaltsitela; Akademia Gelati - kompleks klasztorny z XII wieku, który był ważnym ośrodkiem życia duchowego i naukowego w okresie dynastii Bagrationi. Katedra Bagrati - arcydzieło gruzińskiej średniowiecznej architektury XI w. miała uświetnić okres panowania Bagrata III oraz Złoty Wiek Gruzji pod rządami całej dynastii Bagrationi. Wspólny spacer od katedry do centrum. Bazar Kutaisi; czas wolny. Obiadokolacja w restauracji i powrót do hotelu.

 

8 DZIEŃ: KUTAISI – BORJOMI – TBILISI 22.10.2020 – czwartek

Śniadanie i wyjazd z Kutaisi do Borjomi. Spacer po Centralnym Parku Zdrojowym, degustacja słynnej wody mineralnej Borjomi wprost ze źródła; wyjazd do Tbilisi, gdzie odwiedzimy największy tbilijski bazar; czas wolny. Zakwaterowanie w hotelu; kolacja pożegnalna z pokazem tradycyjnych tańców gruzińskich. Powrót do hotelu.

 

9 DZIEŃ:TBILISI – WARSZAWA 23.10.2020 – piątek

Bardzo wczesna pobudka; lunch box – na drogę dla każdego uczestnika w ramach śniadania; transfer na lotnisko. Wylot do Warszawy około godz 4:30 liniami PLL LOT; planowany przylot do Warszawy około godz. 6:40 polskiego czasu.

 


UWAGA: Należy zabrać ze sobą paszport. POSIADANY DOKUMENT MUSI BYĆ WAŻNY!

 


  ŚWIADCZENIA ZAWARTE W CENIE:
- Przelot rejsowymi samolotami PLL LOT na trasie Warszawa – Tbilisi – Warszawa
- Klimatyzowany, komfortowy autokar na całej trasie pielgrzymki
- 7 noclegów w pokojach dwuosobowych w Guest House (Sighnaghi i na pustyni) oraz w hotelach 3*
- Wyżywienie HB (śniadania i obiadokolacje)
- Lunch box w dniu wylotu
- Kolacja w stylu supry (
gruzińska uczta, której najważniejszymi elementami są: uginający się od ciężaru jedzenia stół, dobre wino) z Tamadą (mistrz ceremonii podczas gruzińskiej supry; człowiek, który koordynuje toasty, rytm picia i ogólną atmosferę.)
- 2x Degustacja gruzińskich win podczas wizyty w Kachetii
- Piknik z warsztatami kulinarnymi i lunch nad rzeką Aragwi
- Zestawy słuchawkowe dla każdego uczestnika z grupy
- Opieka wykwalifikowanego polskojęzycznego przewodnika- pilota
- Opieka duchowa o. Bogdana Kocańdy oraz nauki rekolekcyjne.
- Organizacja kolacji z gruzińską kuchnią, folklorem oraz degustacją gruzińskich win, czacz i koniaków
- Samochody terenowe w górach podczas wycieczki do Kazbegi
- Pomoc w zakupach pamiątek na lokalnych bazarach i targowiskach

- Pożegnalna kolacja z pokazem tańców gruzińskich wraz z gruzińskim alkoholem (wino i czacza)
- Ubezpieczenie NNW 4.000 euro oraz kosztów leczenia 50.000 euro + ubezpieczenie chorób przewlekłych
- Obowiązkowa składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

 

* 290 USD nie podlega rozliczeniu; zbiera je przewodnik, na wejścia do wszystkich obiektów objętych opłatami w trakcie pielgrzymki; parkingi; napiwki; wjazdówki do miast oraz wszelkie opłaty związane z realizacją punktów programu.

 

Proponujemy Państwu dodatkowe ubezpieczenie kosztów rezygnacji oraz przerwania pielgrzymki, które wynosi 2,8% ceny pielgrzymki w polskich złotych tj. 103,32 zł i jest zawierane w firmie AXA TUiR S.A. Istnieje możliwość dokupienia ubezpieczenia obejmującego choroby przewlekłe. Składka w takim przypadku wynosi 5,6% ceny pielgrzymki w polskich złotych tj. 206,64 zł.

Zapisz się do newslettera

Inne oferty w tej kategorii

PIELGRZYMKA DO GRUZJI Z ARMENIĄ 28.09-08.10.2020r.

 

Opiekunem duchowym pielgrzymki będzie:

o. Marcin Ciechanowski - egzorcysta posługujący na Jasnej Górze.

Cena: 4290 PLN + 390 USD