Przejdź do treści

PIELGRZYMKA DO GRUZJI 02-10.07.2020r.

świątynia

Cena: 3890 PLN + 290 USD

 

                                                   PIELGRZYMKA DO GRUZJI

 Data: 02-10.07.2020 (9 dni)

Cena: 3 890 PLN + 290 USD* Cena przy grupie min. 41 osób. Raty od 103 zł/m-c. 

 

 

                                                    PROGRAM PIELGRZYMKI:

1 DZIEŃ: WARSZAWA – TBILISI /02.07.2020 – czwartek /
Zbiórka w Warszawie na lotnisku Okęcie około godziny +/- 20. Przelot na trasie Warszawa-Tbilisi liniami PLL LOT.

 

2 DZIEŃ: TBILISI – KACHETIA – SIGHNAGHI – BODBE – KINDZMARAULI /03.07.2020 – piątek /
Około godziny 04.10 przylot do Tbilisi; kontrola graniczna, bagaże, wymiana pieniędzy, zakup kart telefonicznych. Wyjazd w kierunku Krainy Wina – Kachetii - Sighnaghi; śniadanie w restauracji w Sighnaghi; wizyta w Bodbe, Monastyr w którym jest pochowana św. Nino, Patronka Gruzji; Sighnaghi; Pirosmani, muzeum miejskie; zakwaterowanie w Guest House w Sighnaghi; Kindzmarauli - zwiedzanie winnicy, która dostarczała wino na dwór królewski - testowanie wina; powrót do Sighnagi; czas wolny, odpoczynek; kolacja, supra w stylu gruzińskim ze śpiewami, testowaniem win i toastami. Nocleg w Sighnaghi.

 

3 DZIEŃ: UDABNO OASIS CLUB /04.07.2020 – sobota /
Śniadanie; przejazd do Udabno Oasis Club na gruzińskiej półpustyni; przejazd do kompleksu monastyrów Dawid Garedża z VI-VII w ne.; zwiedzanie, wejście do najdalej położonych obiektów na pograniczu gruzińsko-azerskim; zakwaterowanie w Guest House na pustyni; obiadokolacja, ognisko, występ lokalnego chóru, śpiewy polifoniczne. Nocleg w Guest House na pustyni.

  

4 DZIEŃ: JVARI – MCCHETA – TBILISI /05.07.2020 – niedziela /
Śniadanie; przejazd w kierunku Tbilisi; zwiedzanie nowoczesnej winnicy Kakhetian Winery z testowaniem trunków. Zwiedzanie Jvari i Mcchety - antycznej stolicy Gruzji; zakwaterowanie w hotelu w Tbilisi; City Tour: Narikala, Matka Gruzja, Stare Miasto, Sioni, Metekhi, Synagoga. Kolacja w hotelu i czas wolny. Dla chętnych wizyta w Sulfur baths (tradycyjne tbiliskie łaźnie siarkowe) – opłata dodatkowa na miejscu ok. 15 USD.

  

5 DZIEŃ: TBILISI – GRUZIŃSKA DROGA WOJENNA – TBILISI /06.07.2020 – poniedziałek /
Śniadanie; Gruzińska Droga Wojenna; twierdza Ananuri; Pasanauri Czarna i Biała Aragvi; wspólny piknik z warsztatami kulinarnymi nad rzeką Aragwi. Piękne miejsce, doskonała kuchnia, wspaniała atmosfera - razem tworzą niezapomniane wrażenie. Panorama Gudauri (Przełęcz Krzyżowa 2495 m npm.); Stepancminda; podjazd na Cminda Sameba - Gergeti Monastery – Monastyr św. Trójcy (2170 m npm z widokiem na Górę Kazbeg (5054 m npm), powrót do Tbilisi; kolacja i nocleg.

 

6 DZIEŃ: UPLISTSIKHE – KUTAISI – TSKALTUBO /07.07.2020 – wtorek /
Śniadanie; Msza św. w Kościele Piotra i Pawła niedaleko hotelu; check-out; start do zachodniej Gruzji – Kutaisi, siedziby parlamentu – antyczne Aia – docelowe miejsce wyprawy Jazona. Po drodze zwiedzanie antycznego skalnego miasta Uplistsikhe. Przejazd do Tskaltubo, a po drodze możliwy lunch w miejscu, gdzie wypieka się słodki chleb Nazuki; Zwiedzanie Jaskini Prometeusza pod Tskaltubo; Zakwaterowanie w hotelu w Kutaisi, kolacja i czas wolny - wieczorny spacer po mieście.

 

7 DZIEŃ: KUTAISI /08.07.2020 – środa /
Śniadanie; zwiedzanie okolic Kutaisi, Katedra Bagrati – arcydzieło gruzińskiej średniowiecznej architektury XI w. miała uświetnić okres panowania Bagrata III oraz Złoty Wiek Gruzji pod rządami całej dynastii Bagratydów. Motsameta Monastery na skale nad rzeką Tskaltsitela; Akademia Gelati – kompleks klasztorny z XII w.; czas wolny w Kutaisi; kolacja w hotelu i nocleg.

  

8 DZIEŃ: KUTAISI – BORJOMI – TBILISI /09.10.2020 – czwartek /
Śniadanie; wyjazd do Borjomi; zwiedzanie Centralnego Parku Zdrojowego i próbowanie słynnej wody mineralnej Borjomi wprost ze źródła; wyjazd do Tbilisi; zakwaterowanie w hotelu; pożegnalna kolacja w restauracji z tradycyjnymi tańcami i muzyka gruzińską; powrót do hotelu na nocleg ok. godz. 22-23.

  

9 DZIEŃ: TBILISI – WARSZAWA /10.07.2020 – piątek /
Bardzo wczesna pobudka; lunch box – na drogę dla każdego uczestnika w ramach śniadania; transfer na lotnisko. Wylot do Warszawy około godz 5:00 liniami PLL LOT; planowany przylot do Warszawy około godz. 6:40 polskiego czasu.

 

 

                         UWAGA: Paszport lub dowód osobisty musi być ważny!

 

 

  ŚWIADCZENIA ZAWARTE W CENIE:

- Przelot rejsowymi samolotami PLL LOT na trasie Warszawa – Tbilisi – Warszawa

- Klimatyzowany, komfortowy autokar na całej trasie pielgrzymki

- 7 noclegów w pokojach dwuosobowych w Guest House (Sighnaghi oraz na pustyni) oraz w hotelach 3*

- Wyżywienie HB (śniadania i kolacje – oraz lunch box w dniu wylotu)

- Zestawy słuchawkowe dla każdego uczestnika z grupy

- Opieka wykwalifikowanego polskojęzycznego przewodnika - pilota

- Opieka duchowa kapłana

- Organizacja kolacji z gruzińską kuchnią, folklorem oraz degustacją gruzińskich win, czacz i koników

- Samochody terenowe w górach podczas wycieczki do Kazbegi

- Pomoc w zakupach pamiątek na lokalnych bazarach i targowiskach

- Pożegnalna kolacja folklorystyczna wraz z alkoholem (wino i czacza)

- Ubezpieczenie NNW 4.000 euro oraz kosztów leczenia 50.000 euro + ubezpieczenie chorób przewlekłych

- Obowiązkowa składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

 

* 290 USD nie podlega rozliczeniu; zbiera przewodnik, na wejścia do wszystkich obiektów objętych opłatami w trakcie pielgrzymki; napiwki oraz wszelkie opłaty związane z realizacją punktów programu.

 

Proponujemy Państwu dodatkowe ubezpieczenie kosztów rezygnacji oraz przerwania pielgrzymki, które wynosi 2,8% ceny pielgrzymki w polskich złotych tj. 108,92 zł i jest zawierane w firmie AXA TUiR S.A. ubezpieczenie można rozszerzyć o tzw. choroby przewlekłe, wówczas składka wynosi 5,6% ceny pielgrzymki w polskich złotych tj. 217,84 zł.

 

Zapisz się do newslettera

Inne oferty w tej kategorii