Przejdź do treści

PIELGRZYMKA DO FATIMY + SANTIAGO DE COMPOSTELA 16-23.06.2020r.

świątynia

Cena: 3620 PLN + 120 EUR

 

                                                  PIELGRZYMKA DO FATIMY + SANTIAGO DE COMPOSTELA

Data: 16-23.06.2020 (8 dni)

Cena: 3 620 PLN + 120 EUR* Cena przy grupie min. 48 osób.  Raty od 96 zł/m-c.

 

 

                                                  PROGRAM PIELGRZYMKI:

1 DZIEŃ: WARSZAWA – LIZBONA – FATIMA

Zbiórka uczestników w hali odlotów portu lotniczego Warszawa Okęcie ok. godz. 12. Wylot do Lizbony. Transfer z Lizbony do Fatimy. Zakwaterowanie w hotelu w Fatimie. Obiadokolacja. Nocleg.

 

2 DZIEŃ: FATIMA – ALJUSTREL – VALINHOS

Śniadanie. Zwiedzanie Sanktuarium: Capelinha – kaplica stojąca w miejscu objawień Matki Bożej małym pastuszkom: Łucji, Franciszkowi i Hiacyncie; Bazylika Matki Boskiej Różańcowej z grobami Franciszka i Hiacynty. Uczestnictwo w drodze krzyżowej prowadzącej do wioski Valinhos – miejsca objawień Anioła Portugalii oraz do wioski Aljustrel, gdzie znajdują się domy rodzinne Franciszka i Łucji. Zwiedzanie. Powrót do hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.

 

3 DZIEŃ: FATIMA – BATALHA – ALCOBAÇA – NAZARE

Śniadanie. Zwiedzanie zespołu klasztornego Matki Boskiej Zwycięskiej w miejscowości Batalha – wspaniały przykład późnego gotyku portugalskiego, z grobowcami władców portugalskich, wpisany na światową listę UNESCO. Przejazd do Alcobaça, gdzie znajduje się gotycki klasztor cystersów, z grobowcami bohaterów romantycznej legendy – króla Pedro Okrutnego i jego potajemnie poślubionej małżonki Ines de Castro. Po południu wyjazd nad Atlantyk do Nazare, dawnej uroczej wioski rybackiej i starego sanktuarium maryjnego, dziś najbardziej znanego kurortu w tej części wybrzeża. Odpoczynek na malowniczej plaży. Powrót do hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.

 

4 DZIEŃ: LIZBONA

Śniadanie. Przejazd do stolicy Portugalii – Lizbony: zabytkowa średniowieczna dzielnica Alfama, położona na wzgórzu u stóp Zamku św. Jerzego, z jej malowniczymi krętymi i wąskimi uliczkami – katedra Se, kościół św. Antoniego Padewskiego, stojący w miejscu domu rodzinnego Świętego, dzielnica Belem. Powrot do hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.

 

5 DZIEŃ: FATIMA – TOMAR – COIMBRA

Śniadanie. Zwiedzanie imponującego rozmiarami klasztoru templariuszy w Tomar. Wyjazd do Coimbry, dawnej stolicy Portugalii. Zwiedzanie uniwersytetu (najstarszy ośrodek uniwersytecki Portugalii), Starej Katedry. Przyjazd do hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.

 

6 DZIEŃ: SANTIAGO DE COMPOSTELA

Śniadanie. Wyjazd w kierunku Santiago de Compostela. Zwiedzanie Bazyliki Świętego Jakuba Apostoła, trzeciego pod względem ważności po Jerozolimie i Rzymie, miejsca pielgrzymkowego w świecie chrześcijańskim. Powrót do hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.

 

7 DZIEŃ: BRAGA - PORTO

Śniadanie. Przejazd w kierunku Porto. Po drodze postój w Bragi – główny ośrodek religijnego kraju i siedziby arcybiskupów – m.in. ratusza, katedry. Przejazd do Porto – zwiedzanie wpisanego na listę światowego dziedzictwa UNESCO portu. Kościół św. Franciszka. Most żelazny z XIX w. Przejazd do hotelu. Obiadokolacja i nocleg.

  

8 DZIEŃ: FATIMA – WARSZAWA

Śniadanie breakfast box. Wczesny transfer na lotnisko w Lizbonie. Wylot do Polski.

 

 

PROGRAM RAMOWY. KOLEJNOŚĆ ZWIEDZANIA MOŻE ULEC ZMIANIE.

UWAGA: Paszport lub dowód osobisty musi być ważny!

 

 

  ŚWIADCZENIA ZAWARTE W CENIE:

- Przelot rejsowymi samolotami TAP na trasie Warszawa – Lizbona – Warszawa

- Klimatyzowany, komfortowy autokar na całej trasie pielgrzymki

- Noclegi w hotelach 3* w pokojach 2 osobowych lub 3 osobowych (na życzenie)

- Wyżywienie HB (śniadania i obiadokolacje)

- Zestawy słuchawkowe dla każdego uczestnika z grupy

- Opieka wykwalifikowanego polskojęzycznego przewodnika - pilota

- Opieka duchowa kapłana

- Ubezpieczenie NNW 4.000 euro oraz kosztów leczenia 50.000 euro + ubezpieczenie chorób przewlekłych

- Obowiązkowa składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

 

* 120 euro nie podlega rozliczeniu; zbiera przewodnik, na wejścia do wszystkich obiektów objętych opłatami w trakcie pielgrzymki; napiwki oraz wszelkie opłaty związane z realizacją punktów programu.

 

Proponujemy Państwu dodatkowe ubezpieczenie kosztów rezygnacji oraz przerwania pielgrzymki, które wynosi 2,8% ceny pielgrzymki w polskich złotych tj. 101,36 zł i jest zawierane w firmie AXA TUiR S.A. ubezpieczenie można rozszerzyć o tzw. choroby przewlekłe, wówczas składka wynosi 5,6% ceny pielgrzymki w polskich złotych tj. 202,72 zł.

Zapisz się do newslettera

Inne oferty w tej kategorii