WYSPY SOŁOWIECKIE - pielgrzymka do Rosji Przejdź do treści

Skontaktuj się z nami: tel. 512-917-051, 512-917-057

e-mail: viasanta@viasanta.pl

ROSJA - WYSPY SOŁOWIECKIE

świątynia

Cena: 6890 PLN + 95 €*

1 DZIEŃ: WARSZAWA – PETERSBURG
Przelot samolotem do Petersburga. Wycieczka do Twierdzy Pietropawłowskiej i muzeum Ermitaż. Obiad. Rozmieszczenie w hotelu.

2 DZIEŃ: PETERHOF
Wycieczka autokarem do Peterhof – zwiedzanie pałacu i parku. Obiad. Transfer na dworzec kolejowy. Przejazd pociągiem do Pietrozawodska. Nocleg w pociągu.

3 DZIEŃ: PIETROZAVODSK – KIŻY – PIETROZAVODSK
Autokarowa wycieczka po Pietrozawodsku. Spacer nad brzegiem jeziora Onega. Transfer statkiem na wyspę Kiży (UNESCO).  Wycieczka do muzeum architektury drewnianej oraz zwiedzanie cerkwi Przemienienia Pańskiego – 22-kopułowej budowli, unikalnego przykładu rosyjskiej sztuki drewnianej. Powrót do hotelu, kolacja.

4 DZIEŃ: PIETROZAVODSK – SORTAWALA – PIETROZAVODSK
Śniadanie w drodze podczas przejazdu autokarem do miasta Sortawala (250 km). Transfer statkiem na wyspę Wallam (45 minut). Wycieczka po wyspie, odwiedzenie monastyru Przemienienia Pańskiego oraz pustelni. Obiad w monastyrze. Koncert pieśni liturgicznych. Powrót do Sortowali statkiem i autokarem do Pietrozawodska.

5 DZIEŃ: PIETROZAVODSK – BIELOMORSK
Przejazd autokarem do Bielomorska (370 km). Po drodze zobaczymy największy w Rosji równinny wodospad „Kiwacz”, przejdziemy spacerem po parku dendrologicznym, zobaczymy kanał Bielomorski łączący Morze Bałtyckie i Morze Białe. Obiad. Przybycie do Bielomorska. Rozmieszczenie w hotelu.

6 DZIEŃ: BIELOMORSK – WYSPY SOŁOWIECKIE
Przejazd do portu. Transfer statkiem na Wyspy Sołowieckie (około 4 godziny). Na statku znajdują się: kawiarnia, sklepik z suwenirami, 3 pomieszczenia dla pasażerów oraz pokład odkryty. Po przybyciu na Wielką Sołowiecką Wyspę rozmieszczenie w hotelu. Obiad. Wycieczka po wyspie do głównego kompleksu architektonicznego: kremla oraz monastyru (UNESCO).

7 DZIEŃ: WYSPY SOŁOWIECKIE
Wycieczka autokarowa na Górę Siekirną ze wspaniałym punktem widokowym na Sołowki. Odwiedzenie ogrodu botanicznego, miejscowych pustelni i kaplic. Wycieczka na łódkach po kanałach sołowieckich. Spływ odbywa się   w 5-osobowych łódkach, wewnętrznym kanałem na wyspie. Powrót do hotelu, kolacja.

8 DZIEŃ: WYSPY SOŁOWIECKIE – BIELOMORSK
Wykwaterowanie z hotelu. Wycieczka statkiem na Wielką Zajęczą Wyspę, gdzie znajdują się kamienne labirynty, miejsca kultu pogańskiego z I i II wieku p.n.e. pozostałości budowli świątynnych i pierwsza w Rosji kamienna przystań. Powrót statkiem do Bielomorska. Transfer do hotelu. Kolacja.

9 DZIEŃ: BIELOMORSK – SANKT PETERSBURG
Wykwaterowanie. Transfer na dworzec kolejowy. Przejazd pociągiem do Petersburga (około 14 godzin). Obiad w pociągu. Hotel.

10 DZIEŃ: SANKT PETERSBURG – WARSZAWA
Transfer na lotnisko. Powrót do Polski.

CENA ZAWIERA:

• przelot rejsowym samolotem,
• autokar, prom, pociąg na całej trasie trasie,
• hotele 2* i 3* wg kryteriów rosyjskich - pokoje dwuosobowe z łazienkami,
• dwa posiłki dziennie z napojami - kawa, herbata,
• przewodnik,
• ubezpieczenie NNW , KL + choroby przewlekłe

Cena przy 43 osobach.

CENA NIE ZAWIERA:

  • WIZY - opłata 350 PLN,
  • ubezpieczenia od rezygnacji z pielgrzymki.

* bilety wstępu, napiwki, przewodnicy lokalni

Zapisz się do newslettera

Inne oferty w tej kategorii

ROSJA - SANKT PETERSBURG

1 DZIEŃ: SANKT PETERSBURG
Przelot do Sankt Petersburga. Zakwaterowanie w hotelu.