Przejdź do treści

Opinie

W tym roku w kwietniu miałam przyjemność wraz z rodziną uczestniczyć w pielgrzymce do Ziemi Świętej. Pielgrzymka bardzo nam się podobała, było naprawdę wyjątkowo zarówno pod względem organizacyjnym jak i duchowym. Ogromna wiedza oraz sposób przekazywania informacji, prowadzenia przez Księdza pielgrzymki zrobił na nas wrażenie.

Małgorzata Paczocha Czarnik

Szczęść Boże

Chciałam podziękować za wspaniale zorganizowaną pielgrzymkę do Włoch w terminie od dnia 09.11.2017 do 18.11.2017r ,za wspaniałych uczestników, za ojca Pawła  Nowogórskiego i księdza Józefa , którzy wprowadzili ciepły klimat i poczucie wspólnoty.

 

Jadwiga Kincel

Szczęść Boże,

    Wrażenia i pełen zachwyt pielgrzymką zobowiązywały do natychmiastowego podzielenia się spostrzeżeniami. Pielgrzymka "Włochy z egzorcystą" zorganizowana została przez Biuro VIA SANTA bardzo, bardzo dobrze w każdym detalu na całej długiej trasie zarówno w Austrii jak i we Włoszech.

   Ustalony program angażował uczestników od wczesnych godzin porannych do późnego wieczora.Nie można było mieć najmniejszych uwag do Panów kierowców oraz do autokaru.Najwyższe wyrazy uznania należą się przewodniczce Pani Wandzi, która zadbała o każdy szczegół w poszczególnych miejscach zwiedzania, postojów, noclegów, posiłków i dyscyplinowaniu uczestników przy bardzo ograniczonym czasie wolnym.

   Praca i zaangażowanie Pani Wandzi było wspaniałym dopełnieniem planu Biura Pielgrzymkowego. A co dotyczy przeżyć duchowych to trudno opisać, mieliśmy jako uczestnicy poprostu szczęście że był z nami Ksiądz dr Paweł Nowogórski.  .Byli z nami jako uczestnicy pielgrzymki Ksiądz Józef i Siostra Michaela Rak z Wilna ( prowdząca hospicjum) , którzy uzupełniali program w codziennych modlitwach i mszach świętych.

   Ksiądz dr Paweł Nowogórski w niezauważalny sposób z prowadzonej rozmowy przechodził do poważnych tematów rekolekcyjnych.Ponadto w bardzo interesujący sposób opowiadał przy okazji wszystkich zwiedzanych miejsc świętych, katedr, kościołów - było to piękne uzupełnienie do wiedzy przekazywanej przez przewodnika.Dzielił się z uczestnikami pielgrzymki swoją ogromną wiedzą na wszystkie tematy - o świętych, wszystkich miejscach świetych, o cudach we Włoszech i Austrii.

    W moim odczuciu organizacja, interesujące wykłady rekolekcyjne, przeżycia duchowe przełożyły się na bardzo dobrą i życzliwą atmosferę wsród uczestników, a pośrednio na duże zainteresowanie spotkaniem popielgrzymkowym w styczniu 2018.

    Przesyłam najserdeczniejsze życzenia świąteczne, błogosławieństwa Bożego od Nowonarodzonego Dzieciątka na cały Nowy 2018 Rok dla Redakcji Miesięcznika Egzorcysta oraz dla Zespołu Biura Pielgrzymkowego VIA SANTA

 

Maria Firczyk

Szczęść Boże,

pragnę podziękować za zorganizowanie pielgrzymki do Włoch. Było to jedno z ważniejszych wydarzeń/przeżyć w moim życiu, a jej duchowym owocem była spowiedź z całego życia po powrocie.

Kiedy zobaczyłam program pielgrzymki po miejscach naznaczonych cudami i śladami Świętych, wiedziałam, że to pielgrzymka dla mnie (interesuję się hagiografią).

Bardzo trafiony był czas, nie było ogromnego ruchu pielgrzymów i wysokich temperatur. Organizacja trasy także  dobrze przemyślana, w niektórych sanktuariach nasza grupa była nawet chwilę sama,co sprzyjało modlitwie, kontemplacji i także zaspakajaniu ciekawości miejsca i osobistej bliskości z relkiwiami.

Nie myślałam, że dane nam będzie w Serracapriola poznać Ojca Cypriano i że poświęci nam on tyle czasu, i każdego z nas pobłogosławi... Dowiedzieliśmy się potem, że mieliśmy niezwykłe szczęście, bo nie zdarza się to często.

Niezwykłe tez dla mnie było, że uczestnicy pielgrzymki, w sumie grupa osób w zasadzie nie znających się, tak pięknie potrafiła wspólnie przeżyć ten czas się.

Wiele zyskałam także od samych uczestników cennych uwag, refleksji, wskazówek.

Dziękuję za wybór księdza, który głosił rekolekcje, a jednocześnie troszczył się o nas, ciągle nas czymś obdarzał i duchowo, i materialnie (nie wiem jak to robił, ale w różnych miejscach zdobywał dla nas foldery, obrazki itp.), przy czym był i refleksyjny i wesoły. Ksiądz Paweł Nowogórski potrafił grupę zintegrować, umówiliśmy się już na spotkanie popielgrzymkowe u niego w Górsku w styczniu 2018.

Pragnę jeszcze wspomnieć o ks. Józefie Aszkiełowiczu z wileńszczyzny, który był uczestnikiem pielgrzymki. Bardzo lubiłam być gdzieś w pobliżu księdza, od którego można by się wiele nauczyć obserwując jego pobożność, niestrudzone ewangelizowanie, a z drugiej strony radość życia, pogodę ducha, to ksiądz, który jest do tańca i różańca, tyle, ze w odwrotnej kolejności.   

Uczestniczką pielgrzymki była także Siostra Michaela ze Zgromadzenia Sióstr Jezusa Miłosiernego z Wilna. Tak wzruszająco i refleksyjnie zaczynała za każdym razem odmawianie Koronki do Bożego Miłosierdzia, że wzmagało to moją gorliwość w modlitwie i powodowało poruszenie serca.

Dziękuję raz jeszcze miesięcznikowi Egzorcysta za zorganizowanie pielgrzymki, która dla mnie obfitowała w liczne duchowe owoce. Bóg zapłać!

 

Teresa z Ostródy

Jedno, co mogę powiedzieć, to DZIĘKUJĘ!!! Pielgrzymka bardzo dobrze zorganizowanaobsługa pilota na najwyższym poziomie!!!

Bożych mocy s. Michaela

Zapisz się do newslettera