Przejdź do treści

PIELGRZYMKA DO FATIMY + SANTIAGO DE COMPOSTELA 11-18.10.2020r.

świątynia

Cena: 4 190 PLN + 120 EUR

 

                                                  PIELGRZYMKA DO FATIMY + SANTIAGO DE COMPOSTELA

                                                   ZAKOŃCZENIE OBJAWIEŃ (13 PAŹDZIERNIKA)

Data: 11-18.10.2020 (8 dni)

Cena: 4 190 PLN + 120 EUR* Cena przy grupie min. 48 osób Raty od 111 zł/m-c.

 

 

                                                   PROGRAM PIELGRZYMKI:

1 DZIEŃ 11.10.2020 : WARSZAWA – LIZBONA – FATIMA

Zbiórka uczestników w hali odlotów portu lotniczego Warszawa Okęcie ok. godz. 5 rano. Wylot do Lizbony. Transfer z Lizbony do Fatimy. Zakwaterowanie w hotelu w Alcobaça. Obiadokolacja. Nocleg.

 

2 DZIEŃ 12.10.2020 : ALCOBAÇA – OBIDOS - NAZARE

Śniadanie. Przejazd do Alcobaça, gdzie znajduje się gotycki klasztor cystersów, z grobowcami bohaterów romantycznej legendy – króla Pedro Okrutnego i jego potajemnie poślubionej małżonki Ines de Castro. Następnie udamy się do Obidos, uroczego portugalskiego miasteczka ze średniowiecznymi murami i białymi domkami. Po południu wyjazd nad Atlantyk do Nazare, dawnej wioski rybackiej i starego sanktuarium maryjnego, dziś najbardziej znanego kurortu w tej części wybrzeża. Odpoczynek na malowniczej plaży. Powrót do hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.

 

3 DZIEŃ 13.10.2020 : FATIMA – ALJUSTREL & VALINHOS

Śniadanie. Przejazd do Fatimy. Uroczysta, pożegnalna Msza Św. na głównym Placu “Recinto”. Po południu zwiedzanie Sanktuarium: Capelinha – kaplica stojąca w miejscu objawienia się Matki Bożej małym pastuszkom: Łucji, Franciszkowi i Hiacyncie; Bazylika Matki Boskiej Różańcowej z grobami Franciszka i Hiacynty. Uczestnictwo w drodze krzyżowej prowadzącej do wioski Valinhos – miejsca objawień Anioła Portugalii oraz do wioski Aljustrel, gdzie znajdują się domy rodzinne Franciszka i Łucji. Zwiedzanie. Powrót do hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.

 

4 DZIEŃ 14.10.2020 : LIZBONA

Śniadanie. Przejazd do stolicy Portugalii – Lizbony: zabytkowa średniowieczna dzielnica Alfama, położona na wzgórzu u stóp Zamku św. Jerzego, z jej malowniczymi krętymi i wąskimi uliczkami; katedra Se; kościół św. Antoniego Padewskiego stojący w miejscu domu rodzinnego Świętego; dzielnica Belem. Powrot do hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.

 

5 DZIEŃ 15.10.2020 : TOMAR – COIMBRA

Śniadanie. Zwiedzanie imponującego rozmiarami klasztoru templariuszy w Tomar. Wyjazd do Coimbry, dawnej stolicy Portugalii. Zwiedzanie uniwersytetu (najstarszy ośrodek uniwersytecki Portugalii) i Starej Katedry - Sé Velha. Przejazd do hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.

 

6 DZIEŃ 16.10.2020 : SANTIAGO DE COMPOSTELA

Śniadanie. Wyjazd w kierunku Santiago de Compostela. Zwiedzanie Bazyliki Świętego Jakuba Apostoła, trzeciego pod względem ważności po Jerozolimie i Rzymie, miejsca pielgrzymkowego w świecie chrześcijańskim. Powrót do hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.

 

7 DZIEŃ 17.10.2020 : BRAGA - PORTO

Śniadanie. Przejazd w kierunku Porto. Po drodze postój w Bragi – głównym ośrodku religijnym kraju i siedzibie arcybiskupów – zwiedzanie m.in. ratusza, katedry. Przejazd do Porto – zwiedzanie wpisanego na listę światowego dziedzictwa UNESCO portu. Kościół św. Franciszka. Most żelazny z XIX w. Przejazd do hotelu. Obiadokolacja i nocleg.

 

8 DZIEŃ 18.10.2020 : ALCOBAÇA – WARSZAWA

Śniadanie. Następnie transfer na lotnisko w Lizbonie. Wylot do Polski. Przylot do Warszawy około godz. 19:30.

 


 PROGRAM RAMOWY. KOLEJNOŚĆ ZWIEDZANIA MOŻE ULEC ZMIANIE.

UWAGA: Paszport lub dowód osobisty musi być ważny!


 

  ŚWIADCZENIA ZAWARTE W CENIE:

- Przelot rejsowymi samolotami TAP na trasie Warszawa – Lizbona – Warszawa

- Klimatyzowany, komfortowy autokar na całej trasie pielgrzymki

- Noclegi w hotelach 3* w pokojach 2 osobowych lub 3 osobowych (na życzenie)

- Wyżywienie HB (śniadania i obiadokolacje)

- Zestawy słuchawkowe dla każdego uczestnika z grupy

- Opieka wykwalifikowanego polskojęzycznego przewodnika - pilota

- Opieka duchowa kapłana

- Ubezpieczenie NNW 4.000 euro oraz kosztów leczenia 50.000 euro + ubezpieczenie chorób przewlekłych

- Obowiązkowa składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny


 

* 120 euro nie podlega rozliczeniu; zbiera przewodnik, na wejścia do wszystkich obiektów objętych opłatami w trakcie pielgrzymki; napiwki oraz wszelkie opłaty związane z realizacją punktów programu.

 

Proponujemy Państwu dodatkowe ubezpieczenie kosztów rezygnacji oraz przerwania pielgrzymki, które wynosi 2,8% ceny pielgrzymki w polskich złotych tj. 117,32 zł i jest zawierane w firmie AXA TUiR S.A. ubezpieczenie można rozszerzyć o tzw. choroby przewlekłe, wówczas składka wynosi 5,6% ceny pielgrzymki w polskich złotych tj. 234,64 zł.

Zapisz się do newslettera

Inne oferty w tej kategorii